5 kwietnia 2019

Wybieg Wydry Europejskiej

Po niedługiej przerwie od zakończenia modernizacji woliery dla argusa w ogrodzie zoologicznym w Warszawie, rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego projektu. Październik 2018 był miesiącem, w którym rozpoczęliśmy prace związane z budową wybiegu dla wydry europejskiej. Projekt miał związek z rozbudową istniejącego już Odrarium, który był realizowany przez firmę ISB Budownictwo.

Jest to imponujący wybieg o powierzchni  prawie 1000 metrów kwadratowych, jego centralnym punktem jest basen o pojemności 100 000 litrów wody. Nasza tematyzacja obejmowała głównie natrysk bezpośredni imitujący ziemię na ściany żelbetowe pokryte hydroizolacją z polimocznika. Geometrię ścian przełamaliśmy za pomocą przestrzennych formacji skalnych, wybudowanych wewnątrz jak i na zewnątrz zbiornika.

Warunki pogodowe pod koniec prac już nas nie rozpieszczały. Zdążyliśmy załapać się na pierwsze przymrozki, podczas których rzeźbiliśmy sztuczną plażę i ostatnie imitacje skalne w basenie dla wydr. W takich warunkach została również zbudowana sztuczna skała, która opiera się o ściany budynku technicznego z filtrami wody, pod którą mogą przepływać wydry – zaraz przy punkcie obserwacyjnym zlokalizowanym w akrylowym cylindrze. Ten ciekawy projekt został zakończony już pod koniec listopada dzięki utrzymywaniu wysokiego tępa prac.

Dekoracje akwarystyczne, Imitacje skalne, Realizacje

Podobne wpisy

Skomentuj Ten Wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *