5 kwietnia 2019

Wybieg Wydry Europejskiej

Po niedługiej przerwie od zakończenia modernizacji woliery dla argusa w ogrodzie zoologicznym w Warszawie, rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego projektu. Październik 2018 był miesiącem, w którym rozpoczęliśmy prace związane z budową wybiegu dla wydry europejskiej. Projekt miał związek z rozbudową istniejącego już Odrarium, który był realizowany przez firmę ISB Budownictwo.

Jest to imponujący wybieg o powierzchni  prawie 1000 metrów kwadratowych, jego centralnym punktem jest basen o pojemności 100 000 litrów wody. Nasza tematyzacja obejmowała głównie natrysk bezpośredni imitujący ziemię na ściany żelbetowe pokryte hydroizolacją z polimocznika. Geometrię ścian przełamaliśmy za pomocą przestrzennych formacji skalnych, wybudowanych wewnątrz jak i na zewnątrz zbiornika.

Warunki pogodowe pod koniec prac już nas nie rozpieszczały. Zdążyliśmy załapać się na pierwsze przymrozki, podczas których rzeźbiliśmy sztuczną plażę i ostatnie imitacje skalne w basenie dla wydr. W takich warunkach została również zbudowana sztuczna skała, która opiera się o ściany budynku technicznego z filtrami wody, pod którą mogą przepływać wydry – zaraz przy punkcie obserwacyjnym zlokalizowanym w akrylowym cylindrze. Ten ciekawy projekt został zakończony już pod koniec listopada dzięki utrzymywaniu wysokiego tępa prac.

Dekoracje akwarystyczne, Imitacje skalne, Realizacje

Podobne Wpisy