Blog

8 grudnia 2020

Dobudowa donic dla Basenów Tropikalnych w Kielcach

Wrzesień okazał się miesiącem, w którym mieliśmy okazję wrócić do będącego nadal w budowie parku wodnego Baseny Tropikalne w Kielcach.

Okazało, się że jest jeszcze do zagospodarowania antresola nad basenami rekreacyjnymi. Inwestorowi zależało na jak największej ilości zieleni. Dlatego też zostaliśmy poproszeni o rozbudowanie ukończonego już wcześniej projektu o dodatkowe dwie donice na rośliny tropikalne.

Chodziło oczywiście o donice, które swoimi rozmiarami byłyby w stanie pomieścić rośliny o większych rozmiarach. Finalnie wybudowaliśmy dwie donice ze sztucznych skał, o długości 4,5m każda. Wyposażone zostały w dwa osobne zagłębienia, które będą wypełnione ziemią. Naturalnie nie posiadamy jeszcze zdjęć, które przedstawiałyby już obsadzone donice i tradycyjnie zdjęcia pochodzą, jakże by inaczej z etapu budowy. Mieliśmy jednak okazje sprawdzić jak się prezentują donice wybudowane przed rokiem.

Dzięki całkowicie przeszklonemu dachowi hali basenowej, rośliny bardzo dobrze dają sobie radę. A wybudowane przez nas skalne donice prezentują się doskonale. Co ciekawe same donice stanowią zwieńczenie ponad pięciometrowego wodospadu, zasilanego 4 odseparowanymi punktami wyrzutu wody.

Imitacje skalne, Realizacje

Podobne Wpisy