Blog

7 listopada 2016

Korea południowa rozlokuje 80 sztucznych skał aby zapobiec kradzieżom sieci rybackich

Podkonstrukcja sztucznej rafy koralowej

Podkonstrukcja sztucznej rafy koralowej

Minister Finansów Korei Południowej kilka dni temu oświadczył,że rząd podjął decyzję o rozlokowaniu 80 wielkich sztucznych skał na Morzu Żółtym,

aby zapobiec wyłapywaniu złodziei sieci rybackich przez chińskie łodzie rybackie, które zapuszczają się na wody terytorialne Korei Południowej. Po udzieleniu zgody przez Zgromadzenie Narodowe, Korea zainstaluje 30 tonowe bloki sztucznych skał w wodach na północnej granicy kraju aby zapobiec nielegalnemu rybołówstwu pod pretekstem pościgu za złodziejami sieci. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 7 milionów dolarów, nawiązując do agencji Yonhap.

Dokładna lokalizacja gdzie zostaną rozmieszczone sztuczne skały zostanie wybrana po konsultacjach z koreańskimi rybakami oraz Ministerstwem Obrony.
Chińskie statki rybackie często naruszają wody terytorialne Korei Południowej i ilość takich naruszeń stale wzrasta ze względu na bardzo bogate łowiska. Koreański Rząd liczy na to że sztuczne skały pomogą w zmniejszeniu ilości nielegalnych łodzi rybackich na obszarze koreańskich wód terytorialnych.

Ciekawostki

Podobne Wpisy