Blog

4 grudnia 2016

Budowa dekoracji akwarystycznych dla kompleksu Oceanika

Budowa dekoracji akwarystycznych dla kompleksu Świętokrzyska Polana, to projekt który był dla nas sporą niespodzianką.
Od momentu otrzymania zapytania do rozpoczęcia prac upłynęły zaledwie dwa tygodnie.

W tak krótkim czasie musieliśmy wykonać prace koncepcyjne, oraz szybko przygotować materiały budowlane, które będą czekały na nas na budowblog/ie. Przystąpienie do prac nastąpiło w najlepszym momencie, bo jeszcze przed montażem akryli oraz na zbiegu montażu instalacji filtrującej wodę.

Projekt dekoracji

Dekoracje do wszystkich akwariów zostały zaprojektowane w taki sposób aby zniwelować zastoje wody. Jest to bardzo istotna kwestia. Źle zaprojektowane sztuczne skały w akwariach, mogą doprowadzić do powstawania „martwych stref”, w których wymiana wody będzie utrudniona. Ma to bezpośrednie przełożenie na zdrowie ryb oraz ogólną kondycję akwarium.

Poniżej przedstawiamy przykładową wizualizacje, przedstawiającą rozmieszczenie podwodnych skał w akwarium. Poniższy przykład pochodzi z innej realizacji, niestety nie zachowały się wizualizacje Akwariów Oceaniki.

 

Budowa dekoracji akwarystycznych

Całkowita powierzchnia zabudowy obejmująca sztuczne skały odtwarzające biotop Malawi, Wielką Rafę Koralową, koryto Amazonki oraz akwarium dla rekinów, to łącznie 170 m2. Wszystkie formacje przestrzenne są wypełnione specjalistyczną zaprawą, która niweluje wytrącanie się tlenków wapnia do wody. Jest to częsty problemem przy uruchamianiu akwariów z dekoracjami betonowymi. Efektem tego jest duża ilość białych wykwitów wapnia na dekoracjach akwarystycznych, sprzyja to również szybszemu ustabilizowaniu ph wody, w której będą żyły ryby.

Cały projekt od rozpoczęcia do zakończenia prac trwał 3 tygodnie.

Po zakończeniu naszych prac akwaria wyglądają następująco:

Dekoracje akwarystyczne, Realizacje

Podobne Wpisy