Afrykarium

Informacje o Projekcie

Data Zakończenia: 2014

Lokalizacja: Wrocław

Powierzchnia Dekoracji: 18000 m2

Generalny Wykonawca: Inter-System

Opis Projektu

Jak podają liczne media jest to obiekt wysoce unikalny w skali światowej (http://afrykarium.com.pl/). Jest budynkiem ekspozycyjnym skupionym na gatunkach zwierząt występujących wyłącznie na kontynencie Afrykańskim. W samym budynku znajduje się oceanarium z największym w europie akwarium morskim, którego główną atrakcją są wielkie płaszczki i rekiny. Imponujące są również statystyki. W ciągu dwóch lat od dnia otwarcia obiekt został odwiedzony przez dwa miliony zwiedzających.

Zakres Prac

W ramach inwestycji wszystkie wybiegi oraz akwaria zostały wybudowane w taki sposób, aby odwzorować naturalne biotopy zamieszkujących je zwierząt. Łączna powierzchnia dekoracji to 18000 m2 obejmujących swoim zakresem sztuczne skały, sztuczne rafy koralowe, skały podwodne oraz sztuczne drzewa, wiernie odwzorowujące naturalne odpowiedniki. W celu nadania walorów edukacyjnych dekoracjom, sztuczne drzewa zostały wybudowane z wykorzystaniem form ściągniętych z prawdziwych drzew rosnących w dżungli.

Międzynarodowa Współpraca

Przez dwa lata prowadziliśmy prace wspólnie z Hiszpańską firma Qotaller Natura i Museografía. Wykonanie wszystkich dekoracji wymagało wspólnej pracy 50 osób, których zadaniem było wybudowanie dekoracji, które były by wierną imitacją naturalnych formacji skalnych. Sam projekt angażował spawaczy konstrukcyjnych, specjalistów od natrysku betonu (torkretowanie), geologów oraz artystów rzeźbiarzy.

Ponad 1000 sztucznych koralowców zostało zamontowanych przez nurków pod wodą.

Jak montowaliśmy sztuczne koralowce.